FOTBAL

JUNIORI

21.06.2015 - 00:13

CS Barcău Nușfalău, învinsă în al doilea meci de la faza zonală a juniorilor

Campioana Sălajului a pierdut cu CS Ocna Mureș, deși la pauză sălăjenii au fost în avantaj

După succesul cu FCM Victoria Carei, juniorii de la CS Barcău Nușfalău au avut moral bun pentru al doilea joc cu CS Ocna Mureș. Acest lucru s-a văzut și în teren, iar formația antrenată de Adrian Damian și Vasile Pașca a deschis scorul în primele minute și a avut avantaj la pauză în fața campioanei din județul Mureș.

Din păcate, în repriza secundă, Vasile Ciorba și colegii săi s-au stins, iar adversarii au marcat de trei ori la rând și au câștigat partida.
În celălalt meci al zilei, Bihorul Beiuș a dispus cu 4 – 0 de FCM Victoria Carei.

Duminică, în ultima zi a turneului, CS Barcău Nușfalău va evolua cu Bihorul Beiuș, în timp ce CS Ocna Mureș se va duela cu FCM Victoria Carei.

CS Barcău Nușfalău - CS Ocna Mureș 1 - 3 (1 - 0)

Clasament după două etape:  1. Bihorul Beiuș 6 p, 2-3. Barcău Nușfalău și CS Ocna Mureș - câte 3 puncte, 4. Victoria Carei 0.