LIGA a III-a

20.04.2017 - 12:07

FC Zalău întâlneşte cea mai în formă echipă din campionat

FC Zalău întâlneşte cea mai  în formă echipă din campionat

Sălăjenii au o misiune extrem de grea şi vineri, când sub Meseş vine Metalurgistul Cugir, echipă ce este neînvinsă din octombrie 2016 şi care a bifat 10 victorii şi două egaluri în ultimele 12 meciuri!

mai multe detalii...

FOTBAL

14.04.2017 - 20:26

FC Zalău, fără reacţie în Vinerea Mare. REZULTATELE şi MARCATORII etapei

Deşi au început returul cu mare încredere, „alb-albaştrii” s-au stins treptat şi înaintea Sărbătorilor Pascale au fost surclasaţi de o codaşă!?

FOTBAL

13.04.2017 - 15:50

FC Zalău, fără trei jucători importanţi la Iernut!

“Alb-albaştrii” vor avea o misiune dificilă în Vinerea Mare, iar la partida cu formaţia din judeţul Mureş nu vor putea conta pe Băican, Florin Istrate şi Raul Stanciu!?

FOTBAL

13.04.2017 - 08:48

FC Zalău, fără portarul de bază în următoarele meciuri

La finalul partidei cu Reghinul, Claudiu Băican s-a ales cu carnetul reţinut de către arbitru şi cel puţin două etape va sta pe tuşă

FOTBAL

12.04.2017 - 10:23

AFC Hermannstadt îşi bagă „coada” la meciurile Zalăului?

Unul dintre acţionarii echipei FC Zalău spune că liderul Seriei a V-a din Liga a III-a ar fi avut o implicare în meciul „alb-albaştrilor” cu Avântul Reghin. „Am auzit că la acest meci ar fi avut o implicare şi Sibiul. Oricum, este ceva dubios, fiindcă Reghinul a venit cu o zi înainte de meci, iar fiecare jucător a avut o primă considerabilă de 500-600 de lei la victorie”, ne-a declarat Alin Demle

FOTBAL

11.04.2017 - 16:37

Florin Istrate, ”înger şi demon” pentru FC Zalău

Dacă în tur a fost de departe cel mai bun jucător de sub Meseş, în acest retur, jucătorul a intrat în umbră, iar la ultimul joc a încasat un cartonaş roşu aiurea. În plus, golgheterul de la FC Zalău s-a accidentat la un meci de pe sintetic şi a devenit indisponibil pentru o perioadă de timp, conducerea urmând să ia măsuri aspre împotriva sa

FOTBAL

09.04.2017 - 10:28

Vili Stoica: „Zalăul este o echipă bună, dar victoria noastră a fost una meritată”

Antenorul celor de la Avântul Reghin a avut din nou cuvinte frumoase la adresa grupării de la poalele Meseşului şi are o uşoară nemulţumire asupra jocului prestat de echipa sa

FOTBAL

08.04.2017 - 12:08

Partida FC Zalău - Avântul Reghin, în imagini. GALERIE FOTO

"Alb-albaştrii" au pierdut în ultimul minut de joc partida cu gruparea mureşeană, iar şansele promovării sunt tot mai mici

FOTBAL

08.04.2017 - 10:34

Ioan Morar: „Jocul cu Reghinul s-a cam rupt după eliminarea lui Florin Istrate”

Preşedintele clubului FC Zalău consideră că partida dintre „alb-albaştrii” şi Avântul Reghin putea avea alt deznodământ, dacă Istrate nu primea cartonaş roşu încă din minutul 11

FOTBAL

07.04.2017 - 19:40

FC Zalău a pierdut dramatic cu Avântul Reghin, după ce a jucat cu un om în minus aproape tot meciul

Promovarea este tot mai departe de "alb-albaştrii", după ce gruparea de la poalele Meseşului a pierdut în ultimul minut de joc partida cu mureşenii. Totuşi, formaţia condusă de Ioan Morar a fost nevoită să joace cu un om în minus încă din minutul 11, când Florin Istrate a primit cartonaşul roşu

FOTBAL

06.04.2017 - 10:44

FC Zalău susţine al treilea meci într-o săptămână

“Alb-albaştrii” primesc vizita celor de la Avântul Reghin, grupare cu care se vor duela pentru a treia oară în acest sezon

FOTBAL

05.04.2017 - 12:54

Partida Viitorul Ulmeni - FC Zalău, în imagini. GALERIE FOTO

"Alb-albaştrii" s-au impus la limită în duelul cu gruparea maramureşeană, datorită unui gol marcat de Lucian Todea

FOTBAL

05.04.2017 - 10:50

Ioan Morar: “La Ulmeni am jucat exact ce a trebuit”

Preşedintele celor de la FC Zalău s-a arătat încântat de eficienţa echipei sale şi chiar dacă ocaziile “alb-albaştrilor” au fost puţine, zălăuanii s-au întors cu 3 puncte

FOTBAL

04.04.2017 - 18:59

FC Zalău a câştigat la Ulmeni şi a urcat pe locul 2!

În etapa intermediară de marţi, gruparea de sub Meseş s-a impus la limită, graţie golului marcat de Lucian Todea. Cum Fotbal Comuna Recea a pierdut la Iernut, "alb-albaştrii" au ajuns pe poziţia secundă

FOTBAL

03.04.2017 - 10:23

FC Zalău vrea a patra victorie consecutivă. PROGRAMUL etapei din Seria a V-a şi CLASAMENTUL

Gruparea de sub Meseş are parte de o deplasare destul de grea în etapa intermediară de marţi, urmând să evolueze în faţa unei nou-promovate, care în acest sezon a încurcat mai multe fruntaşe din Seria a V-a

FOTBAL

01.04.2017 - 16:34

Cristian Tăbîrță: ”Am făcut cel mai bun meci al nostru din retur”

Atacantul  de la FC Zalău a fost cel care a deschis drumul spre victorie, cu un gol marcat în prima repriză

FOTBAL

01.04.2017 - 10:50

Ioan Morar: ”Atacanții au fost la înălțime în meciul cu Unirea Dej”

Președintele de la FC Zalău a lăudat prestația lui Alexandru Pop și Cristian Tăbîrță, cei care au marcat golurile victoriei în meciul de vineri

FOTBAL

31.03.2017 - 19:40

Constantin Olariu: ”Mă bucur că au confirmat Alexandru Pop și Cristian Tăbîrță”

Tehnicianul de la FC Zalău s-a declarat mulțumit de jocul practicat de echipa sa, mai ales că la meciul cu Unirea Dej nu a putut conta pe patru jucători importanți

FOTBAL

31.03.2017 - 18:15

Partida FC Zalău - Unirea Dej, în imagini. GALERIE FOTO

Partida a avut loc vineri după-amiază și s-a terminat cu victoria celor de la FC Zalău, scor 2 - 0

FOTBAL

31.03.2017 - 17:35

FC Zalău a câștigat cu Unirea Dej și a obținut a treia victorie consecutivă

Și fără patru titulari, gruparea de sub Meseș s-a impus cu 2 - 0, grație golurilor marcate de Cristian Tăbîrță și Alexandru Pop

FOTBAL

31.03.2017 - 09:47

Un fotbalist din Zalău, convocat la naţionala U 15

Fostul jucător de la Viitorul Zalău - Alexandru Jula, care în prezent evoluează la FC Kiss 2015 Baia Mare va fi prezent cu naţionala U 15 la un turneu în Italia

FOTBAL

30.03.2017 - 15:14

Constantin Olariu: “Ne aşteaptă un meci greu cu Unirea Dej”

Constantin Olariu: “Ne aşteaptă  un meci greu cu Unirea Dej”

Tehnicianul vrea o victorie cu orice preţ, mai ales că “alb-albaştrii” mai au încă şanse la primul loc

FOTBAL

30.03.2017 - 13:24

Ioan Morar: “Unirea Dej este un adversar incomod”

În ciuda unor probleme de lot, preşedintele de la FC Zalău se aşteaptă la o victorie de care echipa sa are mare nevoie în bătălia pentru primul loc

FOTBAL

30.03.2017 - 11:46

FC Zalău poate reveni pe podium

FC Zalău poate  reveni pe podium

Dacă va câştiga partida de vineri, gruparea de sub Meseş va urca cel puţin până pe locul 3, având în vedere că Metalurgistul Cugir are etapă liberă

FOTBAL

29.03.2017 - 12:39

Un nou acţionar la FC Zalău!

Implicarea autorităţilor locale într-un mod mai consistent pare a fi de bun augur, astfel că mai mulţi agenţi economici din Sălaj şi-au anunţat susţinerea financiară a echipei de fotbal fanion a Sălajului. Ultimul pe listă este Daniel Băican

FOTBAL

28.03.2017 - 19:25

Marius Hosu: “Dedic golurile de la Bistriţa iubitei mele”

La două zile după a împlinit 24 de ani, jucătorul şi-a făcut un cadou frumos şi a marcat două goluri în partida de la FC Bistriţa, deşi a intrat în teren după pauză

FOTBAL

27.03.2017 - 09:23

FC Zalău a urcat un loc în clasament. Analiza etapei, Rezultatele din Seria a V-a

După victoria de la Bistriţa, "alb-albaştrii" au ajuns pe locul 4, dar în continuare au de recuperat 5 puncte până la liderul AFC Hermannstadt Sibiu, formaţie ce a câştigat fără probleme pe terenul ultimei clasate Recolta Dorolţ

FOTBAL

24.03.2017 - 22:10

Dubla lui Marius Hosu a adus victoria Zalăului la Bistriţa

Chiar dacă a fost rezervă în această etapă, fotbalistul care miercuri a împlinit 24 de ani şi-a făcut un cadou superb, marcând două goluri prin care "alb-albaştrii" au revenit pe tabela de marcaj!

FOTBAL

23.03.2017 - 13:52

Claudiu Băican, în atenţia unei echipe cu pretenţii la Liga 1!

”Cei de la UTA s-au interesat de serviciile mele. Sunt în ultimele şase luni de contract cu FC Zalău şi pot semna cu orice echipă”, a spus portarul zălăuan

FOTBAL

23.03.2017 - 12:56

Un fost jucător de la FC Zalău joacă la FC Bistriţa

Un fost jucător de la  FC Zalău joacă la FC Bistriţa

Nigerianul Best Dummene Tegbo a ajuns  în această iarnă la Bistriţa, după ce în tur a evolua în Liga a III-a din Slovacia

Cele mai spectaculoase goluri doar in video de mai sus.